Magiera & L.A. - "Kciuk w dół" feat. Ten Typ Mes, Pyskaty

Tytułowy Kciuk w dół pokazany zostaje dla Electronic Arts Polska. Nie będzie dziś zaskakującej puenty, albowiem już teraz napiszę po prostu, że EA dało dupy z wydaniem nowej Fify.

Nie chce mi się pisać na temat trwającej od kilkunastu lat wojny o miano najlepszej piłkarskiej gry pomiędzy Fifą i PESem. Zaznaczę jedynie, że jeszcze 4 lata temu liczyła się dla mnie tylko ta druga kopanka. Aktualnie nie dorasta do pięt swojej konkurencji.

Ok, skoro powyższa kwestia została wyjaśniona nie pozostaje mi nic innego jak przejść do sedna sprawy. Otóż, co takiego zrobił wydawca Fify, że jestem tak poirytowany? Można to porównać do zwykłego oszustwa i sprzedaży niekompletnego produktu.

Oficjalna premiera ustalona jest na 30 września, jednak co roku pudełka z grą pojawiają się na sklepowych półkach nieco wcześniej. Spoko opcja, bo skoro wszystko gotowe to dlaczego nie puścić tego wcześniej? Szybsze przychody ze sprzedaży, fani mogą szybciej zacząć psuć pady i klawiatury. Taa, nie tym razem. Tzn. jeśli chodzi o pierwszą część powyższego zdania to jak najbardziej, gorzej z drugą.

Fifa jest jedną z nielicznych gier, na które nie szkoda mi wydać pieniędzy. Gra się nie kończy, tryb online jest genialny (w pirackiej wersji niedostępny) no i sama gra na bardzo wysokim poziomie, z roku na rok zaskakuje. Modne ostatnio jest pisać, że coś nie jest tym, czym jest tylko stylem życia. No powiedzmy, że coś w ten deseń.

Był wtorek 27 września, odbieram telefon i słyszę Właśnie wróciłem do domu z nową Fifą na PS3, wpadaj na testy. Dwa razy nie trzeba było mnie namawiać, 4 godziny zachwytu, dosyć wyrównane mecze, z każdą akcją odkrywanie nowinek. Kolejny dzień był jednym z tych ważnych dla wszystkich pracujących ludzi. Co można zrobić lepszego z akurat otrzymaną wypłatą? Chwilę po godzinie 16 trzymałem już swój egzemplarz gry w ręku, jednak w wersji na PC.

Już otwarcie pudełka pozwalało pomyśleć Coś jest nie tak. Brak papierowej instrukcji do gry, tłumaczony dbaniem o środowisko. Dobra, niech im będzie. Po włożeniu płytki do napędu oczom mym ukazał się kolejny dziwny szczegół. Zamiast normalnej instalacji, coś dziwnego z wykorzystaniem platformy Origin, co wyglądało bardziej na ściąganie gry z ich serwerów niż normalną instalację z płyty. Nie wiem, nie wnikałem, chciałem grać. Po instalacji od razu odpaliła się jakaś aktualizacja. Tym razem na bank ciągnięta z neta (a niemała bo 3,2 GB). Spoko, warto czekać. Kiedy w końcu już nic nie nadwyrężało mojej cierpliwości (pozory, kurde…) i mogłem wcisnąć play w tym śmiesznym Originie okazało się coś, czego bym się w życiu nie spodziewał:

Niniejsza aplikacja nie może zostać uruchomiona przed dniem oficjalnej premiery. Zaczekaj do dnia oficjalnej premiery i uruchom wtedy aplikację ponownie. Kliknij przycisk ‚Wyjdź’, aby zakończyć.

Data premiery Twojej gry to: 30 wrzesień 2011, 01:00

I jeszcze z błędem przy wypisywaniu daty. Po co w takim razie to jest do kupienia kilka dni wcześniej? Żeby ładnie wyglądało stojące na półce? Na pewno znalazłoby się wiele ciekawszych i tańszych rzeczy spełniających taką rolę. Wersja na PS3 ruszyła normalnie.

Chciałem zadzwonić na infolinię EA, danie porządnego opieprzu niewinnemu konsultantowi na pewno pomogłoby mi się uspokoić. Chyba przewidzieli takie coś. Telefon odebrał jakiś strasznie anemiczny automat, mówiący, że lepiej bym zrobił jakbym skorzystał z formularza na ich stronie. Nie lubię jak mi ktoś mówi co mam robić, skoro dzwonię, to znaczy, że chcę zadzwonić, niech się wypchają ze swoim formularzem. Nagle reklama Battlefielda 3. Ponownie ten sam głos oznajmił mi, że centrum pomocy jest czynne w jakichśtam godzinach. Czas leci, a ja ciągle nie mam komu nawtykać. W końcu słyszę, że aktualnie niemożliwa jest rozmowa z konsultantem.

I tak kilka razy pod rząd, no jaja jakieś.

Dobra, skoro tak bardzo nalegają na ten formularz to powyzywam ich od oszustów i bandytów pisemnie. Kulturalnie acz stanowczo objaśniłem zaistniałą sytuację okazując swoje niezadowolenie. Dostałem wyczerpującą odpowiedź o treści:

Witam serdecznie,
Dziękujemy za kontakt z Centrum Pomocy Technicznej Electronic Arts.
Polska premiera gry FIFA 12 jest 30.09 i wtedy zostaną udostępnione wszystkie usługi związane z grą (serwery, pomoc techniczna itp.)

Przepraszamy za wszelkie problemy i proszę o cierpliwość
Pozdrawiam

Thank you Captain Obvious!

Czekam, bo co innego mi zostało. A EA Polska ma wielką krechę po tej akcji.

PS. Sporo Mesa ostatnio, nieprawdaż? Pewnie jeszcze raz się pojawi niedługo, bo w sobotę gra w Szczecinie :D Okaże się czy mam słuszne przeczucia, że Kandydaci na szaleńców muszą brzmieć genialnie w wersjach koncertowych.Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *