Intro

Po co ci taki blog?

Już jakiś czas temu samo słuchanie rapu przestało wystarczyć, a tworzenie go nie wchodzi raczej w grę. Co mi zostało? Mogę o nim pisać.

Przecież w internecie jest już mnóstwo blogów o rapie.

Oczywiście, ale ten będzie trochę inny. Nie mam zamiaru prześcigać się w zamieszczaniu informacji o nowym klipie, nie planuję także pisać recenzji płyt. Tego jest pełno.

W takim razie, co będzie tutaj?

Główne założenie to opisywanie otaczającej rzeczywistości za pomocą rapowych kawałków, szukanie w ich treści odniesień do tego, co się dzieje.

Czyli nic odkrywczego, a na dodatek zalatuje patosem.

Możliwe, ale będę próbował pokazać, że rap jednak nie jest taki zły jak uważa większość.

Dla kogo więc jest ten blog?

Dla każdego, kto ma pasję i otwartą głowę. Będzie bardzo subiektywnie, jednak, jeśli ktoś posiada odmienne zdanie niż ja, to chętnie je poznam.

 

Powyższa imitacja wywiadu powinna zakreślić ogólny zarys moich intencji, niestety nie udało się skopiować stylu Artura Rawicza z cgm.pl (moim zdaniem jeden z najlepszych polskich dziennikarzy muzycznych), ale to nie był główny cel.

Zabrakło jeszcze jednego pytania: Dlaczego rap?

Przy odpowiedzi na nie posłużę się kwestią wypowiedzianą przez Dj 600V w Blokersach:

Jako, że będzie tu sporo materiałów z YouTube należy się dopisek:

Jeśli materiały multimedialne przedstawione na tej stronie należą do ciebie i z jakiegoś powodu chciałbyś abym usunął linki do nich, daj mi znać i zrobię to natychmiast. Dzięki.

 

Kontakt: mail d.szczepan@gmail.com.

 

PS. Rap jest dla mnie także skarbnicą cytatów. Na górze można podziwiać zbiór moich ulubionych, będzie on systematycznie powiększany.

PS2. Nazwa bloga nie ma żadnego ukrytego sensu, może znajdę go w trakcie. Została wymyślona pod Tesco o 2 w nocy… ;)