O mnie

Cześć!

Tak, wiem. Witam się drugi raz, ale może ktoś zaczyna właśnie tutaj? Jak już pisałem, mam na imię Dawid i mieszkam w Szczecinie. Jestem rzadko spotykaną hybrydą informatyczno-kulturoznawczą, gdyż moja edukacja poszła w te właśnie dwie, z pozoru niepowiązane strony. Jednak tu i tu było mi równie dobrze. Głównie tworzę strony internetowe na systemie WordPress, co widać po pozostałych podstronach. Tutaj jednak skupiam się bardziej na mojej humanistycznej odsłonie.

W wolnym czasie gram w gry - planszowe, komputerowe, a przede wszystkim słowne. Masochistycznie ranię również swój wzrok spoglądając na zespoły kopiące piłkę w naszej rodzimej lidze. Po moim domu biega pies rasy kundelek, którego nazwałem Batman, bo od urodzenia nosi na pyszczku czarną maskę.

Zobacz moje CV →

Co mnie interesuje?

Nowoczesne gry planszowe

Gry video

Polska ekstraklasa

Polska fantastyka

Polski rap

Co jeszcze zrobiłem w życiu?

Plansz Solo
II 2019 do dzisiaj

Blog, na którym piszę o nowoczesnych grach planszowych. Głównie recenzje, trochę publicystyki. Wyróżnia go promowanie wariantów jednoosobowych, których specjalnie przygotowane instrukcje są dostępne do ściągnięcia. Ponad 1000 obserwujących na FB. Współpracuję z wieloma wydawnictwami promując ich produkty.

Zobacz więcej →
Pogoń Szczecin Trolls
VII 2015 do dzisiaj

Szalona inicjatywa, która miała być miejscem do komentowania poczynań piłkarzy Pogoni Szczecin. W międzyczasie pojawiło się trochę zabawy z grafiką (nieoficjalne plakaty meczowe, okładki fikcyjnych płyt nagrywanych przez piłkarzy), by ostatecznie głównie publikować memy. Ponad 5000 obserwujących na FB.

Zobacz więcej →
Blog Nie mam drobnych
IV 2011 - IX 2016

Blog, który miał wypełnić kreatywną lukę podczas studiów informatycznych. Powstał z potrzeby dzielenia się swoimi przemyśleniami, połączonej z uwielbieniem dla polskiego rapu. Zdecydowana większość wpisów nazwana była tytułem utworu, który w jakiś sposób nawiązywał do treści.

Zobacz więcej →
Weszło
X 2015

Pojedynczy tekst napisany w ramach rekrutacji do redakcji portalu Weszło. Dostałem się do ścisłej 20, jednak ze względu na zawodowe obowiązki byłem zmuszony zrezygnować z dalszych etapów.

Zobacz więcej →
Pogoń SportNet
II 2015 - II 2016

Seria pięciu felietonów napisanych do największego fanowskiego serwisu Pogoni Szczecin. Teksty miały być przedłużeniem komicznego podejścia realizowanego na profilu Pogoń Szczecin Trolls, na co wskazywała również nazwa zapożyczona ze słynnego mema - Oho, już pograne. Cykl ten został bardzo pozytywnie przyjęty przez czytelników.

cz. 1 → cz. 2 → cz. 3 → cz. 4 → cz. 5 →
Popkiller
VI 2010

Pojedyncza recenzja w jednym z najważniejszych serwisów o rapie w Polsce. Tekst napisany w ramach cyklu #Przegapifszy, w którym opisywano dobre albumy rapowe, z jakiegoś powodu pominięte przez słuchaczy.

Zobacz więcej →